Про школу

Головна » Про школу   

До війни учні навчались  у старому приміщенні, де було дві класних кімнати, в   яких проводились уроки, а  друга половина будівлі   була виділена під  клуб.   Першим директором школи на той час був Шило Микола Іванович. Він жив у попівському будинку, який згодом   добудували, а пізніше в цьому будинку   стали   навчати дітей   доброму, розумному й вічному.

Із 1944 по 1954 р.р. школу очолювали Харковий, Кушніренко, Цмовз.

А з 1954 року директором школи працює Кривий Микола Якович, а його дружина Віра Іванівна – філологом. Крім того, в школі працювали Михайло Андрійович та Валентина Андріївна Філіповичі, Леонтій Йосипович та Маргарита Пантелеймонівна Горбачевські, Ткаченко Ганна Трохимівна, Лиженко Ксенія Прокопівна, Голінкевич Віра Євстафіївна, Михальська Станіслава Антонівна, Голуб Ганна Лук’янівна, Діхтяр Ганна Дмитрівна, Хотян Валентина Володимирівна, Білозьорова Ольга Василівна.

Працював педагогічний колектив у двох старих приміщеннях. В одномку навчались початкові класи, в другому – старші класи. Школа спочатку була семирічною, потім стала восьмирічною. Учнів було багато, класи невеличкі, холодні, аварійні. Тому в кінці 60-х років піднімалося питання будівництва нової школи. Тричі збирались документи, замовлялась проектна документація, бо в період укрупнення районів наше село «кидали» то до Шпиківського, то до Тульчинського, а пітім і Тиврівського районів.

І коли вже почали будувати, після зведення стін, на кілька років будівництво заморожувалось, будмайданчик заростав бур’янами. І на кінець 70-х будівництво було відновлено. А 1 вересня 1976 року було перерізано червону стрічку і вручено ключі від нової красуні школи.

1981 року школу очолила Плахотнюк Олена Олександрівна, а з 1984 по 1992 роки – Головаченко Михайло Петрович. За свій період роботи Михайло Петрович залишив посаджений сад, переобладнано майстерню та збудовано дитячий садочок «Сонечко», який згодом закрили на довгий період.

З вересня 1992 року по 2001 рік школу очолювала енергійна жінка – Білозор Ніна Іванівна. Нині її справу продовжує її син – Швець Олег Васильович.

Не можна не згадати про наших славних ветеранів педагогічної справи: Ковальчук Марія Андріївна, Сковира Галина Василівна, Пасічник Анатолій Іванович, Корпалова Людмила Іванівна, Цимбалюк Льдмила Іванівна, Романова Валентина Василівна. Це вчителі, які зараз на заслуженому відпочинку, але вдячні учні завжди згадують їх теплим добрим словом.

Наша учительська родина поповнилась і поповнюється молодими учителями: Волинець Лариса Василівна, Баламут Лариса Дмитрівна, Солоднюк Лариса Анатоліївна,  Пасічник Олександр Анатолійович, Шаповал Інна Петрівна, Швець Лілія Леонідівна. Більшість з них - представники сімейної педагогічної династії.

Cердечна вдячність і вічна пам'ять учителям, які віддали своє серце ділям: Головаченко М.П., Голінкевич В.Є., Діхтяр Г.Д., Білозор Н.І., Лиженко К.П., Ткачук С.А.,Кривий М. Я., Крива В.І., Масний С.Д., Голуб Г.Л.., Сковира В.С., Ковальчук (Глуха) М.А., Пасічник А.І